Braškės: sezono idėjos

Braškių sezonas pačiame įkarštyje! Mėgaujamės jomis kasdien, juk vasara tokia trumpa, ir tiek nedaug laiko galime valgyti braškių tiek, kiek tik užsigeidžiame. O labiausiai pavydime toms, kurios turi savo sodą ar daržą ir tų braškių ten – nors vežimu vežk. Jei visgi vežimo neturite, arba pritrūkote idėjų, kaip dar braškes panaudoti skaniau, gražiau, kūrybiškiau – šis mūsų įrašas bus pačiu laiku, nes jame iiilgas sąrašas braškinių idėjų.

Taigi, ką daryti su tais kalnais braškių:

kaip laikyti braškes1. Ilgiau išlaikykite šviežias. Norint braškes ilgiau išlaikyti šviežias, reiktų sunaudoti bent kiek pažeistas ar visiškai pernokusias, o likusias – nuvalyti, nuplauti ir trumpam, vos minutei pamerkti į silpną acto tirpalą (1 dalis acto, 10 dalių vandens). Tuomet perlieti šaltu vandeniu ir nusausinti salotų džiovyklėje. Nors šis įrankis Lietuvoje dar ne itin populiarus, jis tikrai daug patogiau, greičiau ir geriau nusausina, bei nepažeidžia braškių. Jo neturint, teks laukti kol nudžius arba atsargiai tapšnoti popieriniu rankšluočiu. Tada braškes būtinai tik vienu sluoksniu paskleisti ant popieriniu rankšluosčiu iškloto padėklo, lentelės ar panašios talpos ir dėti į šaldytuvo vaisių-daržovių skyrių. Taip galima šviežias braškes išlaikyti gražios išvaizdos iki dviejų savaičių.

šaldytos braškės2. Užšaldykite. Paruoškite braškes taip, kaip patarime Nr. 1, tik padėklus išklokite kepimo popieriumi ir dėkite ne į šaldytuvą, o į šaldiklį. Po valandos laiko išimkite, perdėkite į šaldymo maišelius ir atgal į šaldiklį. Šio būdo privalumas tas, kad braškės išliks atskiros, ir prireikus galima iš maišelio išsiimti kad ir vieną. Šaldant iš karto maišeliuose, kad ir gerai nusausintas, dažniausiai braškės sulimpa. Šaldyti braškes taip pat galima supjaustytas, arba sutrintas su šiek tiek cukraus ir sudėtas plastiko indeliuose.

braškinis vanduo3. Gerkite. Taip, braškes galima ne tik valgyti, bet ir gerti. Tai ypač aktualu vasarą. Paprasčiausias gėrimas – braškinis vanduo, labai skanu ir sveika bei tinkama vaikams. Tiesiog pridėkite perpjautų braškių į asotį šalto vandens ir mėgaukitės. Įvairesniems skoniams išgauti kartu pridėkite ir kitokių vaisių gabalėlių. Na o be vandens dar galima braškėmis gardinti limonadą, mineralinį vandenį, alkoholinius ir nealkoholinius koktelius, šampaną, martinį, vermutą…

 

braškių kokteilis4. Trinkite. Praturtinkite organizmą vitaminais – įvairiais vaisių, uogų ir net daržovių smūčias (trintais kokteliais). Traukite iš spintelių blenderį (trintuvą) ar koktelių plaktuvą, ir pirmyn į geriausio skonio medžioklę – kas atras skaniausio smūčio receptą? Braškių-bananų? Braškių-melionų? Braškių-mėlynių? Papildomas patarimas specialiai vasarai – sušaldykite tokius smūčius ir turėsite natūralius bei skanius naminius vaisinius ledus.

 

5. Padenkite. Tikrai matėte ar ragavote braškių šokolade – tai vienas tų desertų, kurie pagaminami labai greitai, o atrodo įspūdingai. Tiesiog išlydykite šokoladą, ir kiekvieną braškę, nenuvalius lapelių, trumpam kyštelėkite į šokoladą. Rikiuokite ant kepimo popieriaus, o kai šokoladas sukietės perkelkite į savo gražiausią padėklą ar didelę lėkštę. O dabar įjunkite fantaziją – juk galima šokoladą pakeisti jogurtu, nutella, karameliniu padažu, marcipanine ar cukraus mase, cukraus pudra, kepinių dekoravimo pabarstukais… Štai jums nedidelė galerija įkvėpimui (spustelėjus nuotraukos didinasi):

braškių tortas6. Kepkite. Na žinoma, koks braškių sezonas be braškinių pyragų, pyragėlių, keksiukų, tartų, tortų ir kitokių desertų. Savo receptais būtinai pasidalinkite komentaruose!

 

 

 

braškių džemas7. Konservuokite. Be klasikinės braškių uogienės, galite pasigaminti braškinių drebučių, džemo arba įmantresnės uogienės, kuri sudėta į mažyčius stiklainėlius, gali būti panaudota žiemą kaip smulkios dovanėlės – braškės su bazilikais, čili pipirais, anyžiais, cinamonu, egzotiškais vaisiais… Vėlgi lauksime pasisekusių eksperimentų komentaruose.

 

Ar ką nors pamiršome?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Tinklalapyje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą jo veikimą bei tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra naudojami automatiškai. Siekiant individualizuoti Jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums, naudojami ir tiksliniai slapukai. Paspaudę „Sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų naudojimu. Savo sutikimą galite atšaukti bet kuriuo metu savo interneto naršyklės nustatymuose, ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - Privatumo politikoje