Forminių žagarėlių (rozečių, voveraičių) receptas

Tarp klasikinių desertų, tokių kaip vafliai, grybukai, spurgos, sausainiai suformuoti mėsmale, savo vietą užima ir forminiai žagarėliai. Kas nepamena tų keistų įrankių, kaitinamo aliejaus kvapo ir tų traškių lengvų sausainėlių, kurių paragavus neįmanoma sustoti? Mes pamename, ir suteikiame progą išbandyti ir Jums – siūlome nemažai skirtingų įrankių žagarėliams.

Rytų šalyse panašiu principu skanėstai kepami nuo seniausių laikų. Itin mėgiami jie ir Skandinavijos šalyse bei Vidurio Europoje – forminiai žagarėliai ten žinomi rosečių pavadinimu (rosettes, rozetas, rozetki), o pas mus dažnai vadinti pagal turėtas formeles – gėlytės, drugeliai, voveraitės (“voveruškos“). Naudojama tešla labai paprasta, o pats kepimo būdas taip pat nėra sudėtingas, iškepus kelis sausainius įgundama ir tampa labai lengva. Pabadykime!

Ingredientai:

  • 2 kiaušiniai
  • Miltai – 130 g
  • Kukurūzų, bulvių krakmolas – 30 g
  • Pienas – 250 ml
  • Cukrus – 2 šaukštai
  • Druska – 1 šaukštelis
  • Aliejaus kepimui – 1,5 l
  • Cukraus pudros apibarstymui

Gamybos eiga:

Sumaišykite miltus ir krakmolą. Kitame dubenyje išplakite kiaušinius su druska ir cukrumu, tuomet supilkite į miltų mišinį, gerai išsukite. Tada po truputį pilkite pieną ir tešlą skystinkite, kol pienas baigsis, o tešla bus vientisa ir be miltų gumulėlių.

Supilkite aliejų į keptuvę ar žemą puodą ir įkaitinkite. Į aliejų įdėkite ir formelę, kad ji įkaistų. Aliejui ir formelei įkaitus iki reikiamos temperatūros, formelę maždaug iki 3/4 jos aukščio įmerkite į tešlą. Jei pamerksite visą, žagarėlis aliejuje nenusiims nuo formelės. Formelę su tešla dėkite į karštą aliejų, jis turėtų pradėti smarkiai burbuliuoti. Maždaug po pusės minutės aliejus nustos burbuliavęs, o žagarėlis parus. Švelniai sukiokite ir judinkite formelę, kol žagarėlis nuo jos nusimaus. Tuomet jį paimkite žnyplėmis ar šakute, nukratykite, kad išbėgtų aliejus, ir dėkite į popieriniu rankšluosčiu išklotą lėkštę. Formelę vėl įkaitinkite, nardinkite į tešlą, kiškite į aliejų – tęskite tol, kol iškepsite visus žagarėlius.

Svarbiausia kepant forminius žagarėlius yra tinkama formelės ir aliejaus temperatūra. Jei aliejus per karštas, žagarėlis ima degti, iškepęs lieka minkštas, o ne traškus. Jei per karšta formelė, jos neįmanoma pamirkyti į tešlą, tešla prie jos neprikimba, tešlos dubenyje atsiranda sukibusios tešlos gabalėlių. Jeigu žagarėliai kepa ilgai, prisigeria riebalų, o aliejus burbuliuoja mažai, reiškia aliejaus temperatūra per žema, reikia padidinti ugnį ir aliejų bei formelę labiau įkaitinti. Tinkamiausia temperatūra – apie 190 °C.

Iškeptus, atvėsusius sausainius pabarstykite cukraus pudra. Teisingai iškepti, jie yra lengvi, neprisigėrę riebalų ir traškūs (ne minkšti). Valgykite tuoj pat, arba laikykite sandarioje talpoje.

Štai keli video, kuriuose matyti gamybos eiga:

 

Gaminant gali prireikti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *