Tailandietiškų Dok Jog – žagarėlių-lotosų receptas

Kai tik pradėjome prekiauti įrankiu Tailandietiškiems lotoso formos žagarėliams, iš karto sulaukėme ir daugybės prašymų pasidalinti receptu. Žinoma, galima naudoti ir mums visiems žinomą klasikinį lietuviškų žagarėlių receptą, tačiau norintiems autentikos – mūsų išbandytas ir tikrai pavykęs receptas.

Ingredientai:

  • Ryžių miltai – 100 g
  • Kvietiniai miltai – 50 g
  • Tapijoka (maniokos krakmolas) – 10 g
  • Vanduo sumaišytas su 1 laimo sultimis – 55 g
  • Kokosų pienas – 110 g
  • 1 kiaušinio trynys
  • Druska – 1 šaukštelis
  • Cukrus – 1 šaukštas
  • Baltasis ir juodasis sezamas – 4 šaukšta
  • Aliejus kepimui – 1,5 l

Gamybos eiga:

Ryžių ir kvietinius miltus persijokite, sumaišykite su tapijoka, druska ir cukrumu. Į miltų mišinį supilkite kiaušinio trynį ir pusę kokosų pieno. Gerai išsukite, kad neliktų miltų gabalėlių, tuomet supilkite likusį pieną ir vandenį. Suberkite sezamo sėklas ir išmaišykite.

Supilkite aliejų kepimui į keptuvę arba, kaip Talande, į wok’ą. Nustatykite vidutinio karštumo ugnį, į aliejų įdėkite ir kepimo įrankį – jis turi būti tokio pat karštumo, kaip aliejus. Įrankio apatinė dalis turi būti visiškai apsemta aliejaus.

Pasiruoškite lėkštę su įklotu popieriniu rankšluosčiu, ant jo padėkite apverstą nedidelį dubenėlį (ne plastikinį(. Taip pat reikės virtuvinių žnyplių, metalinių, medinių ar silikoninių.

Karštą įrankį ištraukite iš aliejaus, nukrėskite aliejaus perterklių į puodą (kai aliejaus per daug, tešla nekimba prie įrankio) ir merkite į tešlą. Panardinti reikia apie 3/4 įrankio, t.y. ne visą. Tuomet panardinkite įrankį su tešla į aliejų. Dirbti reikia greitai, kad įrankis nespėtų ataušti, todėl susidėliokite viską kuo arčiau. Panardinus į aliejų, švelniai sukiokite ir kratykite, kol žagarėlis nusimaus nuo įrankio. Jis turi kepti tol, kol įgaus tamsiai geltoną spalvą. Tuomet žnyplėmis ištraukite ir uždėkite ant apversto puodelio, kad žagarėlis įgautų lotoso formą. Vėsdamas Dok Jog taps kietas ir traškus. Įrankį vėl įkaitinkite aliejuje ir vėl nardinkite į tešlą – kartokite, kol tešla baigsis.

Jei tešla nelimpa prie įrankio – jis nepakankamai karštas. O jei įrankis bus per karštas, tešla ant jo ims degti dar nepatekus į aliejų bei prilips. Jei aliejus per karštas, žagarėliai iš karto ims ruduoti, t.y. apdegs neiškepę. Tinkamiausia aliejaus temperatūra yra apie 190-195 ° C.

Valgyti reiktų iš karto, o norint, kad nesuminkštėtų, reikia laikyti orui nepralaidžiame inde. Šie žagarėliai išlieka tinkami maistui 2-3 dienas po kepimo.

Gaminimo eigą galite pamatyti šiuose video:

 

Gaminant gali prireikti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *